Více než kryt

Nejčastější obavy při pořizování rodinných zapuštěných bazénů či jezírek je bezpečnost dětí. Tuto starost naše terasové zastřešení pomáhá řešit díky kompaktnosti konstrukcí a bezpečnostním prvkům, které jsme

k Pojízdným terasám vyvinuli. Pojízdné terasa tak plní trojí funkci: plnohodnotně kryje bazén, designově doplňuje nemovitost a stará se o bezpečí vašich blízkých.

Aretace terasy

Pro terasy bez motorového posuvu jsme vyvinuli speciální formu aretace (zámku) pro obě polohy terasy, tedy v otevřeném i zavřeném stavu. Aretační zámky jsou vybaveny klíčkem – nehrozí tak nechtěné posunutí, ale ani zvídavé dítko či rozverný domácí mazlíček nemají šanci s terasou manipulovat bez vašeho vědomí.

Motorový posuv

Terasové moduly jsou vyráběny z hliníkových nosníků špičkové kvality. Spolu s krytinou tak větší Pojízdné terasy dosahují váhy jedné a více tun – jakkoliv jsou naše vodící kolejnice i pohybová kolečka dimenzována pro hladký chod je samozřejmě ideální nechat terasu posouvat elektrický motor sestavený pro použití u bazénových instalací. Ovládání je (opět se zaměřením na bezpečnost) jednoduchým klíčovým spínačem. Motor dokáže terasu zabrzdit v jakékoliv pozici a slouží také pro aretování pohybu terasy. Pokud neotočíte klíčem – terasa se ani nehne. Pokud klíčkem otočíte, tak během 30 vteřin máte bazén přístupný, nebo naopak uzavřený.

Motorový posuv – uložení motoru

Uložení motoru je opět na rozhodnutí investora, ale častěji dle dispozic pozemku. Motor tak může být “zavěšen” přímo na hraně terasy (jak je vidět na obrázku výše) a nebo umístěn do skryté šachty, tedy mimo zorné pole uživatelů bazénu/zahrady. Skrytá šachta musí být s odvodem vody a pokrývá se ve stejném dekoru jako Pojízdná terasa.

Kolejnice a posuv​

Veškeré komponenty našich Pojízdných teras jsou naší výroby projektované speciálně pro prostředí bazénů a zahrad. Stejně tak je tomu i u ergonomicky tvarovaných kolejnic, tedy bez ostrých hran. Při došlapu bosou nohou tak nepůsobí žádné potíže a při povrchové isntalaci netvoří žádnou překážku v užívání bazénu/zahrady.

Pro hladký a nehlučný posuv jsme navrhli speciální kolečka vyráběná ze silonových vláken. Tento materiál má skvělé vlastnosti v agresivním prostředí kolem bazénů a zaručuje stálou kvalitu posuvu Pojízdné terasy.

Boční ochrana pohybu​

Po celém obvodu terasy je instalována pryžová lamela zabraňující nežádoucímu vstupu k pohybovému aparátu Pojízdné terasy. Jakkoliv je nutné vždy bedlivě sledovat pohyb terasy je tento prvek žádoucí ochranou. Zároveň tato krycí lamela zabraňuje nečistotám v průniku do koupací plochy a tím pomáhá šetřit peníze za úpravu a filtraci vody. V Pojízdných terasách myslíme na vše!

Statický výpočet je základ

Na počátku každé Pojízdné terasy, která sjede z naší výrobní linky, je autorizovaný statický výpočet. Jsme tak schopni garantovat obrovskou nosnost terasy, jež činní od 70 do 450 kg/m2 (dle sněhové oblasti). Důležité je to z mnoha důvodů – pro plnohodnotné využití terasy, ale také pro dlouhou životnost instalace s ohledem na sněhovou zátěž, která se u plochých konstrukcí musí zvlášť zohlednit. Pro ověření sněhové zátěže ve vaší lokalitě nahlédněte do statické mapy – přesný stupeň vám rád sdělí náš obchodní zástupce, nebo si ho ověřte na adrese dlubal.com.

Řešení pro každý bazén

  • Podélný posuv
  • Dělený posuv
  • Skládaný posuv
  • Příčný posuv
  • Atypický posuv
Ideální volba pro rozlehlejší pozemky. Výška Pojízdné terasy dosahuje pouze 22cm při zachování vysoké nosnosti.
podelny

Kalkulace na míru